HEPHD26B22W
In Stock
Delivery Information
Next Day Delivery Available
EX VAT
In Stock
  • promo-Freebie promotion
    Free Gift
  • promo-multibuy promotion
    Promotion:
  • promo-category-based promotion
    Promotion:
  • promo-brand-based promotion
  • promo-seasonal promotion
  • promo-flash promotion
    Clearance - When it's gone, it's gone!!
  • promo-supplier-redemptions promotion
  • Select "Pay in 3" to split your payment into three low cost installments.Icon of PayPal Pay In 3
How To Claim?
Free item will be automatically added to your basket
Image of the promotion banner
Save up to 70% on hundreds of products but be quick. When its gone, its GONE!
SHOP ALL QUALIFYING
Hep20 22mm x 3/4'' Hand Titan Tap Connector White
Description
  • Product Code:HEPHD26B22W
  • Model Number: HD26B/22W
  • Brand: Hep20
  • Barcode: 5011479242612
  • Category: Push Fit
  • Taxonomy: Hardware > Plumbing > Plumbing Pipes
Hep2O Pb 22mm x 3/4" Hand Titan Tap Connector (White) - Push-Fit Hep2O includes unique features that enable quick and easy installation with a secure fitting. It is the only push-fit plumbing system with joint recognition, secure demounting and a 50 year guarantee.
Authorised Hep20 Stockist
Specification
Dimensions 50mm x 41mm x 41mm
Buying Option Single
Pack Size 1
Product Weight 1.0kg
Product Material Polybutylene
Connection Type Push Fit
Warranty Information
Product is also in :
  • Product Code:HEPHD26B22W
  • Model Number: HD26B/22W
  • Brand: Hep20
  • Barcode: 5011479242612
  • Category: Push Fit
Authorised Hep20 Stockist
Learn More
Specification