HOZ24350000
Key Features
  • Includes 50m hose
  • Free standing with a large towing handle
  • Robust and durable, with a wider stance
  • One piece winding handle and sturdy frame
  • Height-adjustable towing handle
In Stock
Delivery Information
Next Day Delivery Available
EX VAT
In Stock
  • Select "Pay in 3" to split your payment into three low cost installments.Icon of PayPal Pay In 3
Hozelock 2435 Assembled 50m Hose Cart
Description
  • Product Code:HOZ24350000
  • Model Number: 24350000
  • Brand: Hozelock
  • Barcode: 5010646052245
  • Category: Hoses and Hose Kits
  • Taxonomy: Home & Garden > Lawn & Garden > Watering & Irrigation
Authorised Hozelock Stockist
Specification
Dimensions 505mm x 455mm x 350mm
Buying Option 60m Cart, 50m Hose
Pack Size 1
Product Weight 7.53kg
Product Material Plastic
Product Length 50m
Hose Length 50m
Hose Included Yes
Hose Reel Type Open Reel Cart
Hose Reel Capacity 50m
Hose Rewind Manual
Hose Type Traditional Hose
Wall Mountable No
Warranty Information
Customer Reviews
Ask a Question
Questions Answered
Other Options
Key Features
  • Includes 50m hose
Description
  • Product Code:HOZ24350000
  • Model Number: 24350000
  • Brand: Hozelock
  • Barcode: 5010646052245
Authorised Hozelock Stockist
Learn More
Specification